неділя, 25 квітня 2021 р.

Обговорення освітньої програми

 

У березні 2021 року відбулась важлива подія в академічних колах – вийшов наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження стандарту вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта для першого (бакалаврського) рівня освіти». Цей довгоочікуваний документ розроблявся групою найдосвідченіших фахівців спеціальності. Наявність стандарту вимагає від випускової кафедри внесення змін і приведення у відповідність освітньо-професійну програму.

Спільно з викладачами дисциплін іноземної мови (Корнелюк Б.В., Чумакова К.О., Глущенко А.В.), завідувачем кафедри соціально-гуманітарних дисциплін (Руколянська Н.В.), деканом факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи (Антоненко І.Ю.), здобувачем освіти першого (бакалаврського) рівня освіти Великжаніною Д.В. (ПОб 4) та робочою групою з оновлення ОП кафедри педагогіки та методик навчання (Лупінович С.М., Борисов В.В., Марків В.М.) відбулось обговорення мети, завдань, структури та змін до програми в розділі дисциплін іншомовної освіти. Було запропоновано уточнити мету програми та уніфікувати завдання ОП (Великжаніна Д.В.), змінити послідовність вивчення дисциплін іншомовної освіти, збільшити кількість кредитів та ввести до вибіркової складової другу іноземну мову (Корнелюк Б.В., Чумакова К.О., Глущенко А.В.) та інші. Пропозиції викладачів та здобувача освіти були обговорені і внесені до ОП.


23 квітня 2021 року відбулась зустріч робочих груп кафедри педагогіки та фахового педагогічного коледжу (Акопян А.В., Деревянко В.М., Смоляк В.М.). Метою цієї зустрічі було встановлення наступності програм підготовки молодших бакалаврів та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Члени робочих груп обговорили зміст програм, подальші перспективи здобувачів при вступі в Хортицьку академію, узгодили назви навчальних компонентів. Представники фахового коледжу запропонували об’єднання деяких освітніх ліній в одну та введення окремої дисципліни «Методика викладання природничої освітньої галузі», що й було враховано. Також були сплановані наступні зустрічі з метою розроблення єдиних підходів до навчально-методичного контенту ОПП.

Дякуємо всім учасникам обговорення і сподіваємось, що така співпраця сприятиме створенню дійсно конкурентоспроможної освітньо-професійної програми.


Немає коментарів:

Дописати коментар